تبلیغات
فارغ التحصیلان انجمن اسلامی هنرستان فنی بوربور - دجال در کلام امام علی (ع)

دجال در کلام امام علی (ع)

اصبغ بن نباته از امیر المومنین علی(ع) پرسید: یا امیرالمومنین دجال کیست؟

امام فرمودند

آگاه باشید که دجال صائدبن صید است، شقی کسی است که اورا تصدیق کند و سعید کسی است که اورا تکذیب کند... او از روستایی که معروف به یهودیه است خروج می کند، چشم راستش از اصل، خلقت ندارد به طوری که گودی حدقه اش نیست... 

در چشمش مانند پارچه ای گوشت، چیزی است گویا که با خون ممزوج است و در میان چشمش لفظ کافر نوشته شده به طوری که همه کس آن را می خواند...

در ایام قحطی شدیدی خروج می کند و به دراز گوش سبز یا خاکستری رنگ سواره می شود و زمین در زیر پایش پیچیده می شود و به هیچ آب نمی گذرد مگر اینکه خشکیده می شود.

به طوری که جایش تا روز قیامت خشک می ماند و به اوازی بلند ندا میکند که همه جن و انس و شیاطین که در ما بین شرق و غرب اند صدای او را می شنوند. 

دجال چنین می گوید : "ای دوستان من به زودی به سوی من آیید منم آن کسی که مخلوقات را خلق نمود و ایشان را در محکم نمودن ترکیبشان با هم مساوی گردایند و اندازه صورت ها و هیات های ایشان را تعیین نمود و منم آن پروردگار شما که بر همه اشیا قادر است."

و این دشمن خدا این ها را به دروغ می گوید زیرا که او مردی است که طعام می خورد و در بازارها راه می رود و پروردگار شما کور نیست و طعام نمی خورد و راه نمی رود...

تابعان او در آن روز از اولاد زنا و صاحبان طیلسان سبز هستند و آن پارچه ای است مانند ردا که بر سر و دوش انداخته می شود. 

خداوند عزوجل او را در شهر شام در بالای تلی که معروف است به تل افیق سه ساعت از روز جمعه گذشته به دست کسی که مسیح بن مریم (ع) در پشت سرش نماز می گزارد به قتل می رساند. 

آگاه شوید بدرستی که بعد از این، طامه کبری واقع خواهد شد و آن خروج دابه از زمین است بعد از آن امام علی (ع) فرمودند: که از من بپرسید که بعد از خروج دابه چه واقع خواهد شد. در روایتی است که امام مهدی (عج) دجال را در کناسه کوفه به دار می زند.

موضوع:
[ دوشنبه 12 خرداد 1393 ] [ 11:56 ب.ظ ] [ محمدمهدی رحیمیان ]